Türkçe İngilizce

ŞİŞLİ MARRİOTT HOTEL’DE EHLİBEYT’E MUHABBET VE MUHARREM AYI PROGRAMI

AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ö. Fuat Günday ve Şişli İlçe Teşkilatı, Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul'da Ehlibeyt'e Muhabbet ve Muharrem ayı programını düzenledi.

Programda ehlibeyt sevgisi işlenirken, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. 

Şişli Ak parti İlçe Başkanı Ö Fuat Günday yaptığı örnek açılış konuşmasında, ehlibeytin doğru öğrenmenin İslam birliği için tek çare olduğunu belirtti.Sayın Fuat Günday  sahip olduğu bilgi birikimiyle  yaptığı konuşmada,  fevkalade ilgi gördü.

Vakfımızın Genel Başkanı Fermani Altun , Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Doç. Dr. Cenksu Üçel, ve yazar Sinan Yağmur konuşmacı olarak katıldılar.  Programa çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Programda ehlibeyt sevgisi işlenirken, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajlarına yer verildi. Ayrıca programa gelen davetlilere deyişleri dinletildi. Konuşmacılar, ehlibeyt manevi ziyafeti verdiler.

Büyük Düşünür Fermani Altu’nun yaptığı konuşması,  İnsanların sahip olduğu ortak değerleri ve islam’ın ortak değerlerini detayıyla anlattı. İslam’ın mezhep olaylarının geniş bir analizini yaparak, mezhep ayrımcılığının günah olduğunu  belirtti.

Sayın Fermani Altun özetle konuşmasında; İmam Azam, İmam Şafi, İmam Maliki, İmam Hambeli gibi büyük içtihat imamları, İmam Caferi Sadıkla beraber hayatları boyunca ehlibeyt yolunda zerre kadar şaşmamışlar ve hatta canlarını vermişledir.

Kainatın Efendisi Hz. Resulullah, sünnetini ve Kuran-ı Hak yolunu Ehl-i Beyte referans göstermiş ve onlarda bu görevi bütün nesilleriyle en iyi şekilde yerine getirmişlerdir. Kerbelada olduğu gibi…

İslam coğrafyasında yaşanan sorunların temelinde, İslam’ı yanlış bilen cahillerin zalimler tarafından kullanılması olayıdır. Bu zalimler uluslar arası emperyalizmin ve siyonizmin emrindeler. Kısacası benim bir söylemde de belirttiği gibi;

“Din doğru bilinirse, berekettir, kurtuluştur. Yanlış bilinirse felakettir”

Hz. Ali bir vecizesin de şöyle yorumlamakta;

“Onlar ceketlerini ters giydiler.”

Hariciler ve Emevileri kastederek bugünkü Vahabiler aynı yolu izlemektedirler. Onun için peygamber efendimizin bize referans olarak;

“Size iki emanet bırakıyorum. Biri Kuran-ı Kerim, diğeri Ehlibeytimdir.”

Böylece İslam aleminin Alevilik, sunilik, mezhep ayrımcılığıyla değil, Kuran ve Ehlibeyt yolunda kucaklaşmanın kurtuluşumuzun ve birliğimizin tek çaresidir. Onun için hak yolunda olmanın ana kuralı sevgi , Adalet , ilim  , dayanışma, paylaşma ve yüksek ahlak sahibi olmaktan geçer. Bunun da zemini muhabbettir ve manevi harcı tasavvuftur.

Zalimle cahilin dini olmaz. Bugün hepimize düşen görev birliğimiz için, kardeşliğimiz için, ortak değerlerimizi nesillerimize daha çok anlatmak gerekiyor. Sevgide yarışan nesillere sahip olmalıyız. Diyerek konuşmasını tamamlayan Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun, dinleyiciler tarafında büyük bir ilgi görmüştür.

Program akışında devam eden iftar yemeğine de farklı davetliler katılım gösterdi. Başbakan yardımcısı, Millet vekilleri, bilim adamları, sivil toplum kuruluş yöneticileriyle geniş bir protokol katıldı.Fermani Altun  önemli konuşmalar yaptı. Kerbela ve İslam tarihimizin ortak değerlerini yer verdi.

 

 

 

ŞİŞLİ MARRİOTT HOTEL’DE EHLİBEYT’E MUHABBET VE MUHARREM AYI İFTARI

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024