Türkçe İngilizce

İran Devriminin 37. Yıldönümü

İran devriminin 37. yıldönümünün milli günü ve büyükelçi Ali Rıza Bikdeli'nin veda resepsiyonunun

Fermani Altun, İran Devriminin 37.  Yıldönümünün Milli Günü ve Büyükelçi Alı Rıza Bikdeli’nin veda resepsiyonuna katıldı. Konukların ve medyanın yakın ilgi gösterdiği Altun, dış ülke ajansları ile mülakatlar yaptı.  İran Dış İşleri Bakan Yardımcısı Amb. Ebrahim Rahimpour ile sıcak görüşmelerde bulundu. Sayın Bakan, ‘İran halkının tümü sizi çok seviyor, kısa zaman içinde ziyaret etmenizi bekliyoruz’ diyerek Altun’u İran’a davet  etti. Büyükelçi Ali Rıza Bikdeli görevi süresince Dünya Ehlibeyt Vakfının toplantılarına katılmıştır. Ayrıca İran devletinin en üst düzey devlet yöneticilerinin mesajını ileterek Fermani Altun’u İran da kısa zamanda misafir etmek istediklerini iletmiştir. Altun daveti kabul etmiştir, önümüzdeki aylarda geniş bir heyetle İran’a gideceğini belirtmiştir.

İran kuruluş yıldönümü pastasını Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz, İranlı Dış İşleri Bakan Yardımcısı Amb. Ebrahim Rahimpour, Büyükelçi Ali Rıza Bikdeli ve Fermani Altun beraber kestiler.

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024