Türkçe İngilizce

Fermani Altun Tunceli Ziyareti

Davutoğlu’nun Tunceli Ziyaretine Fermani Altun’da Refakat Etti

Ahmet Davutoğlu, yaptığı Tunceli ziyaretinde inceleme ve temaslarda bulundu.

Konuşmasında: “GEREKİRSE ÖZÜR DİLEME ERDEMİNİ GÖSTERİRİZ”

Geçmiş acılar dolayısıyla gerekirse özür dileme erdemini gösteriririz. Ben buraya Başbakan ve bir vatandaş olarak geldim. Başbakan olarak sorumluluğumuz bilincindeyiz. Başbakan vasfından önce bu toprakların evladıyız ve sadece insanız.

“ŞİMDİ SAKLANMA VAKTİ DEĞİL”

“Aslında herkes bir şeyleri sakladı, onlarca yıl bu topraklarda. Şimdi saklanma vakti değil, şimdi herkesin onurla, gururla öne çıkıp ne düşüncedeyse, hangi etnik veya mezhebi veya dini arka plandan gelmişse gururla, onurla bunları dile getirme vaktidir”. Dedi.

Tunceli Bektaş Veli Derneği ( Cem Evi) Dünya Ehlibeyt Vakfının Kurucularındandır. Başbakan Belediye ve Valiliği ziyaret ederken Fermani Altun ve otuz ilden davet edilen seyitler ve dedelerle bir buçuk saat toplantı yapıldı.

Tüm dedeler Fermani Altun’ a saygı ve sevgilerini sundular. Altun’un kırk yılı aşan hizmetlerinden feyiz aldıklarını belirttiler. Ak Partinin Alevi vatandaşlarına neden yer verilmediğini ifade ettiler. Sıradan alevi kökenli insanlara yer verilmesin daha büyük bir yanlış olduğunu belirttiler.

Fermani Altun’ da Sayın Davutoğlu’nun kendilerine ikrar verdiğini bundan böyle bazı sorunları beraber çözeceğimizi, ana merkezin Dünya Ehlibeyt Vakfı olacağını kendilerine söylediğini belirtti. Cem evi ziyaretinde kömbe yeme geleneği yapıldı. Muhabbetler edildi.

Fermani Altun Tunceli Ziyareti

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024