Türkçe İngilizce

Fermani Altun Ortak Değerler Tasavvuf Konulu Konferansı

Fermani Altun İnsanlığın Ortak değerleri ve Tasavvuf konulu konferansını önceki günlerde Biruni Üniversitesinde gerçekleştirdi.

Fermani Altun Üniversite onur plaketini Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Adnan Yüksel’den aldı.

Öğrencilerin, öğretim üyelerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Altun yaptığı konuşmasında insanların ortak değerlerini doğru bilerek, birlik ve kardeşliğin güçleneceğini, sorunların böylelikle çözüleceğini ifade etti. Ortak değerlerin başında sevgi, hak hukuk, ilim, dayanışma, paylaşma ve yüksek ahlak olduğunu belirtti. Bu değerlere sahip olmanın ana zemininin muhabbet ve tasavvuf olduğunu söyledi. Medeniyetlerin ve İslam’ın temel değerlerini geniş boyutu ile ortaya koyarak insanlığın çektiği bela ve sorunların ana sebebinin cahillerle zalimler olduğunu belirtti. Ehli kamiller arasında hiçbir zaman itilaf olmadığını hak yolunda ittifak yarışı, muhabbet ve dostluk olduğunu belirtti. İnsanlar iki değer olmadan yaşayamaz birincisi sağlığını kaybederse ölür, ikincisi hak – hukukunu kaybederse insanlıktan çıkar.

Bunun için ‘hekim ve hakim’ hikmet gibi kutsal bir kavramından gelmektedir. Onların bilerek yanlış yapmaları günahların ve insanlık suçunun en büyüğüdür dedi. Konferansın sonunda Altun’a Rektör Adnan Yüksel Bey teşekkür plaketi verdi. Sayın Rektör ile güzel bir diyalog içinde bulunan Fermani Altun, Adnan Bey ‘in Ehlibeytin onur üyesi olduğunu her türlü hizmet ve diyalogda bir arada olacaklarını sözlerine ekledi.

Fermani Altun Ortak Değerler Tasavvuf Konulu Konferansı

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024