Türkçe İngilizce

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun CHP Adıyaman İl Başkanlığını Ziyaret Etti

 

Fermani Altun’u, il Başkanı Mehmet Yıldırım ve il yönetimi büyük bir ilgi ile karşılandılar. Yapılan sohbetlerde Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu iç ve dış sorunlar karşısında siyasal alanda diyalogun önemli olduğunu belirtiler.

 

50 yıldan beri sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal alanda hem ulusal hem de uluslararası düzeyde hizmet veren Fermani Altun’un geçmişte SHP kuruculuğunu, üst yöneticiliğini ve Türkiye teşkilatlanmasını bizzat yapmıştır. Daha sonra siyaset üstü kalmayı tercih etmiştir.

 

 Ayrıca Sayın Mehmet Yıldırımın yaptığı konuşmada “Ehlibeytin öneminin bin kat daha arttığını, çünkü ehlibeyt sevgisine sahip hiçbir insan, insan ayrımı yapmaz, cehaleti yener ve zalim olmaz. İslamın ana çatısı Ehlibeyt olduğunu belirterek, din adına yaşanan vahşetlere karşı ehlibeyte sarılarak birlik ve kardeşliğimizi güçlendirebiliriz. Yıllardan beri kendini insanlığa adamış Fermani Altun’u çok seviyoruz. Ziyareti bizi çok mutlu etmiştir.” dedi.

 

 

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024