Türkçe İngilizce

Ankara Rixos Otel 1 İnanç Şurası

Ankara Rixos Otel'de Ehlibeyt 1. İnanç Şurası Birlik Toplantısı gerçekleşti

Toplantıya dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu beraberinde bir heyet katıldılar.

Fermani Altun konuşmasında “Ortak değerleri doğru bilmenin, ortak değerlerde kucaklaşmanın, birlik ve kardeşlik için bir şans olduğunu vurguladı.  Davutoğlu’da "Bu yüce inancın değerli lideri olan Fermani Altun’u ile geniş bir zamanda evimde misafir ederek daha geniş boyutta muhabbette bulunacağız dedi. Size ikrarveriyorum bu güne kadar saygın düzeyde temsil edilmediğinizi biliyorum, ben bir Ehlibeyt dostu olarak bu eksikliği gidereceğim” dedi. Daha sonra Fermani Altun’u davet ederek başbaşa bir buçuk saat görüşme yaptılar.Sayın Davutoğlu ile Fermani Altun’un sürekli devam eden diyalogları kamuoyunda da olumlu bir izlenim yaratmıştır.

İstişareler sonucunda Ehlibeyt İnanç Şurası Birlik Toplantısı'nın sonuç bildirgesi yayınlandı.1.İnanç Şurası Birlik Toplantısı bildirgesinde; din ve vicdan özgürlüğünün önündeki anayasal ve yasal engellerin kaldırılması hususundaki talep ve öneriler ile İslam'ın terör ile birlikte anılmasından duyulan rahatsızlıklar dile getirildi. Bildirgenin sonunda, 'Kurtuluş Ehl-i Beyt'tedir' vurgusu yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,  "Fermani Altun, her daim birliği ve beraberliği kendine şiar edinmiş ve hiç ayrılıkçı bir tavır içinde olmayan toplumu her kesimi tarafından saygı duyulan çok kıymetli bir ağabeyimiz" diedi. 1. İnanç Şurası Birlik Toplantısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ankara Rixos Otel 1 İnanç Şurası

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024