Türkçe İngilizce

Ankara Grand Otel Muharrem İftarımız

Kuran-ı Kerim ile başlayan iftar programımız, Tasavvuf Musikisi ve Semah etkinliklerinden sonra Dünya Bektaşileri Genel Sekreteri Hüseyin Başar Baba’nın duasıyla devam etti.

Dünya Ehlibeyt Vakfı Genel Koordinatörü Prof. Muhammed Nur Doğan’ın Fuzili’den okuduğu ‘Kerbela ’ nefesinden sonra, Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Kerbela ve dünyada din adına yaşanan vahşetleri dile getiren önemli bir konuşma yaptı. Konuşma metni Türkçe ve İngilizce kitapçık halinde konuklara sunuldu. Konuşma metninin tamamını diğer sayfamızda bulabilirsiniz. Geceye Cumhurbaşkanı baş danışmanları, Başbakan başdanışmanları, Bakanlar, Siyasi Parti Genel Başkanları, çok sayıda milletvekili, yargının üstdüzeyi, Sivil Toplum Kuruluşları, Büyükelçiler, yurdışından gelen konuklar, önemli işadamları, medya yönetici ve yazarları, inanç önderleri, üstdüzey bürokratlar, sanatçılar, gayri müslim inanç önderleri, diyanet yetkilileri olmak üzere 450 civarında protokol düzeyinde konuk katıldı. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği telgraf okundu ve büyük tezahürat ile karşılandı. Ayrıca 10. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Binali Yıldırım’ın telgraflarıda aynı şekilde ilgi gördü. 100 dolayında gelen telgraflar isim olarak okundu. Türk Sanat Müziği’nin büyük duayeni, vakfın onur üyesi Sn. Mustafa Sağyaşar ve yine vakfın onur üyesi Türsab Başkanı Sn. Başaran Ulusoy’a plaketlerini Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yalçın Topçu, Cevdet Yılmaz, Başbakan başdanışmanı Nejdet Subaşı, Haşim Kılıç, Mehmet Demir, Ethem Sancak, Haydar Erol takdim ettiler. Mustafa Sağyaşar ve diğer sanatçılar Gülseren ve Ali Erdel okudukları nefeslerle programa renk kattılar. Her kesimin temsil edildiği ve aynı çatı altında aynı ortak değerlerde buluştuğu tarihi bir gün olmuştur.Dünya Ehlibeyt Vakfı’nın hizmet ve temel felsefesi tüm Müslümanları ve insanları ortak değerlerde buluşturma ve kucaklaştırmaktır.

Ankara Grand Otel Muharrem İftarı

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024