Türkçe İngilizce

DÜNYA EHL-İ BEYT VAKFI 10 HAZİRANDA ADIYAMAN GRAND RABAT OTELDE İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı 10 Haziranda Adıyaman Grand Rabat Otelde iftar yemeği verdi. Yemeğe ;TBMM Başkan vekili Ahmet Aydın, milletvekilleri İbrahim Halil Fırat ve Hüda Kaya Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Mutlu, CHP il başkanı Mehmet Yıldırım, İlçe belediye başkanları siyasi parti ve STK temsilcileri, köy muhtarları, inanç önderleri, Seyitler, Dedeler, Medya temsilcileri ve İş adamlarının yanı sıra Adıyaman ve çevre illerden yüzlerce kişi katıldı. Adıyaman tarihi bir güne ev sahipliği yaptı. İftarın Açılış konuşmasını yapan Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun orucun önemini dile getirirken Adıyaman’a özel bir sevgisi ve muhabbeti olduğunu belirtti. İslam inancını tarihsel boyutuyla; İmam-ı Azam, İmam Şafi, İmam Hambeli, İmam Maliki yani içtihat imamlarının hepsi İmam Cafer Sadıkla beraber zulme ve saltanata boyun eğmeyerek ehlibeyt yolunda canlarını verdiklerini biliyoruz.

Fermani Altun, “Gerçek İslam’ın ehlibeyt çatısı altında buluştuğunu ve İslam coğrafyasında dinimiz adına yaşanan vahşetin temelinde ehlibeytten uzaklaşmaktır. Uluslar arası emperyalizm ve Siyonizm İslam içi savaşların organizasyonu içindedirler. Bütün bu tuzakları ve oyunları peygamber efendimizin referansı olan Kuran-ı Kerime ve ehlibeyte sarılarak aşabiliriz. “ dedi.

Fermani Altun’un konuşması dakikalarca ayakta alkışlandı. Sayın Altun’dan sonra kürsüye çıkan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın; “Ehlibeytin mübarek değerlerinin birliğimiz ve yaşamımız için olmasa olmazımızdır. Herkesin Ehlibeyt muhabbetinde kucaklaşması gerekir. Birliğimizin ve kardeşliğimizin güçlenmesi ortak değerlerimizi daha iyi bilmemize bağlıdır. Bütün bu değerleri yaşayan ve yaşatan büyük düşünür Sayın Fermani Altun’a minnettarız” dedi.

Bu organizasyona en büyük desteği veren Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu; “Geçen yıl da aynı muhabbeti yaşadık. Bunlar Adıyaman için birer tarihtir. Çünkü herkesin ehlibeyt çatısı altında buluşması büyük bir şanstır. Bu Organizasyonları sürekli devam ettireceğiz. Her zaman gönlümüz sevgimiz ve desteğimiz Fermani Altun’ladır.”dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çelenk ve Telgraf Gönderdi

Başkan Fermani Altun’a hitaben yazılan telgrafta, özetle şu mesajlara yer verilmiştir; “Ortak değerlerimizin, inancımızın, birliğimizin ve kardeşliğimizin merkezi Ehlibeyttir. Ehlibeyt, peygamber efendimizin ve kuran-ı kerimin referansıdır. İslam’ın medeniyet değerlerini kuran ve İslam’ın dünyaya yayılmasında o mübarekler öncülük yapmıştır. Ehlibeyt ne kadar iyi öğrenilirse, İslam içindeki sorunlar da o ölçüde giderileceğine inanıyoruz. Fermani Altun’un bu kutsal yolda yürüttüğü hizmetler, bugünümüz ve yarınlarımıza ışık tutacak tarihi hizmetlerdir.”

DÜNYA EHL-İ BEYT VAKFI 10 HAZİRANDA ADIYAMAN GRAND RABAT OTELDE İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.ehlibeyt.org.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2023